Podsumowanie zlotu zuchmistrz闚

Poniedzia貫k, 17 wrze郾ia 2012

Podsumowanie zlotu zuchmistrz闚

W dniach 24.-26. sierpnia 2012 w Krakowie odby si XVI Zlot Zuchmistrzowski, który przyj掖 nazw „KLECHDA”. W tym roku wodzowie zag喚bili si w bardzo wa積y w pracy              z zuchami temat, a mianowicie - FABU! Ca造 zlot nawi您ywa do „Wesela” Stanis豉wa Wyspia雟kiego.

I tak, rozpocz瘭i鄉y spotkanie najbardziej charakterystycznym ta鎍em - krakowiakiem. Zaraz po zarejestrowaniu si w biurze zlotowym, uczestnicy udali si na koncert inauguruj帷y zlot, gdzie mieli okazj ogl康a ta鎍e ludowe w wykonaniu Mi璠zyszkolnego Ludowego Zespo逝 Pie郾i i Ta鎍a "Krakowiak”. Podczas koncertu go軼ili鄉y wiceprzewodnicz帷 Rady Miasta Krakowa, pani Ma貪orzat Jantos, która skierowa豉 do nas kilka sów w imieniu Przewodnicz帷ego Rady Miasta, pana Bogus豉wa Ko鄉idera, który obj掖 Zlot honorowym patronatem. Nast瘼nie wszyscy wzi瘭i udzia w warsztatach tanecznych, po czym wspólnie wyst徙ili na Rynku Gównych ta鎍z帷 w豉郾ie krakowiaka. Kolejnym elementem oficjalnie rozpoczynaj帷ym zlot by apel, który odby si na pl. Szczepa雟kim i w którym wzi窸a udzia tak瞠 druhna Przewodnicz帷a ZHRu – hm. Ewa Borkowska – Pastwa HR.

Koncert MLZPiT „Krakowiak”

Warsztaty taneczne

Krakowiak na Rynku Gównym.

Kolejny dzie przyniós nowe atrakcje, po wspólnym 郾iadaniu rozpocz窸y si dwie tury warsztatów w grupach:

- fabu造 przyrodnicze prowadzone przez pwd. Marka Rau

- fabu造 z literatury prowadzone przez phm. Filipa Balickiego

-  fabu造 regionalne/kulturowe, które prowadzi Marcin Musia (by造 instruktor Ma這polskiej Chor庵wi Harcerzy, referent zuchowy)

- fabu造 autorskie (oparte na w豉snym pomy郵e), prowadzone przez pwd. Angelik Szkutnik oraz pwd. Jana Eberta

-  fabu造 „z 篡cia” prowadzone przez pwd. Basi Owczarek i pwd. Macieja Oktab

- fabu造 historyczne, które prowadzi pwd. Stefan Konopielko i phm. Piotr Wi郾ioch

zaj璚ia z fabu „z 篡cia”.

Warsztaty dostarczy造 wielu pomysów na nowe fabu造 i z pewno軼i zach璚i造 nas do tworzenia coraz ciekawszych misji dla naszych podopiecznych.

Po przysz豉 pora na chwil odpoczynku- obiad. Po którym udali鄉y si na krakowskie B這nia na turniej gry w palanta.

A zaraz po turnieju powrót do twórczej pracy- warsztaty w grupach:

• przyboczni (prowadzone przez hm. Ani Wróbel), którzy skupili si na rozwoju kreatywno軼i oraz wcielaniu si w ró積e postacie w cyklach zabawowych
  • dru篡nowi (prowadzone przez phm. Justyn Ka鎍zugowsk, hm. Mari Rudnick i pwd. Wojciecha Nowakowskiego) zastanawiali si nad formu這waniem fabu造 w cyklach zuchowych
  • hufcowi i referenci (prowadzone przez hm. Ani Sampolsk - Wi郾ioch oraz phm. Piotra Wi郾iocha) starali si zdiagnozowa problemy ró積ych fabu.

Gra w palanta.

Wieczorem, po kolacji, spotkali鄉y si wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie zastali鄉y 酥i帷ego Gospodarza. Po chwili ujrzeli鄉y jego sen... Gospodarz widzi Wernyhor, który opowiada o pi瘯nej wizji narodu. Nagle wbiega Gospodyni, budzi pijanego m篹a, krzyczy, wo豉: 郵ub córki, oczepiny, go軼ie czekaj, droga d逝ga! Kiedy Gospodarz si otrz御n掖 zaprosi wszystkich na WESELE!

Pobudka Gospodarza.

Udajemy si na miejsce ogniskowe, gdzie po rozpocz璚iu i gaw璠zie druha pwd. Wojciecha Nowakowskiego wbiegaj Gospodyni i Gospodarz, a za nimi Pa雟two M這dzi, zapraszaj帷 nas do wspólnej zabawy. Ognisko dobiega ko鎍a, ale po wspólnej modlitwie... do kr璕u wbiega Jasiek! Krzyczy, 瞠 ratowa Ojczyzn czas, 瞠 trzeba si zebra, 瞠 by gotowym, gdy zabije dzwon... Tym samym wprowadza nas w wydarzenia kolejnego dnia zlotu…

„Ognisko si pali, ognisko ju mruga...”

Kolejny poranek to czas szybkiego pakowania. Gotowi do drogi? Ruszamy na Msz 鈍. do ko軼io豉 鈍. Idziego, pod Wawel, gdzie czeka ju na nas o. Rafa Ta雟ki - nasz ma這polski Kapelan. Po Mszy wspólne deszczowe zdj璚ie i... gra miejska.

Zlot zako鎍zyli鄉y apelem, w którym udzia wzi窸a druhna hm. Agata Tatara- by豉 instruktorka Ma這polskiej Chor庵wi Harcerek i szefowa wydzia逝 zuchowego OHek, rozdaniem nagród i podzi瘯owa oraz braterskim kr璕iem. Teraz nie pozostaje nic prócz czekania na przysz這roczne zuchmistrzowskie spotkanie J

Bardzo dzi瘯ujemy za obj璚ie patronatem:

-  Przewodnicz帷emu Rady Miasta Krakowa Panu Bogus豉wowi Ko鄉iderowi

-  JM Rektorowi Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Micha這wi 奸iwie

-  Radzie Miasta Krakowa za darmowe przejazdy MPK dla uczestników zlotu

-  Ma這polskiemu Instytutowi Kultury za wydawnictwa, które otrzymali uczestnicy zlotu

-  Mi璠zyszkolnemu Zespo這wi Pie郾i i Ta鎍a „Krakowiak” za koncert inauguruj帷y zlot

-  O鈔odkowi Twórczej Edukacji „Kangur” za ufundowanie nagród oraz wypo篡czenie sprz皻ów przydatnych na zlocie;

-  firmie Dan Cake Polonia za s這dko軼i dla zlotowiczów.

Zuchmistrznie i Zuchmistrzowie na zlocie w Krakowie.

/zdj璚ie wykona豉 dh. Ewa Makie豉/

Kadr zlotu tworzyli:

komendantka- phm. Basia Danecka,

obo幡e- pwd. Kasia Cieluch i pwd. Kasia S瘯,

biuro zlotu- pwd. Asia Balicka, 獞. Pawe Szczerbi雟ki

zespó promocyjno- informacyjny- pwd. Paulina ζbuzek, pwd. Pawe Panasiuk, sam. Sylwia Domo, sam. Gabrysia Kongstad

zespó programowy- phm. Gosia Widli雟ka, pwd. Bo瞠na Rodzo, pwd. Kasia P這nka

zespó kwatermistrzowski- phm. Aga Ch這bowska

oraz hm. Ania Wróbel

Zlot zdecydowanie uznajemy za udany! Do zobaczenia za rok!

pwd. Paulina ζbuzek