Pierwsza cze嗆 Kursu Prowadz帷ych Kr璕i Harcerstwa Starszego Spektrum-Zielony za nami!

Poniedzia貫k, 10 wrze郾ia 2012

W dniach 29 sierpnia – 2 wrze郾ia 2012 r. w Krakowie odby豉 si pierwsza cz窷 Kursu Prowadz帷ych Kr璕i Harcerstwa Starszego Spektrum-Zielony.

Na czas Kursu kursanci stworzyli wzorcowy kr庵 aby w praktyce pozna jak metod i w jakiej formie pracuj harcerze starsi.

W trakcie ju 4 edycji Kursu Spektrum jego uczestnicy tworzyli regulamin wewn皻rzny kr璕u, podj瘭i s逝瘺 na rzecz ko軼io豉 kapucynów w Olszanicy (czyste wn皻rze to ich zas逝ga) czy pracowali sekcjami (w trakcie jednej z nich, kulinarnej, nauczyli si robi sushi).

Nie zabrak這 równie harcowania w trakcie licznych gier czy wspólnego wypadu na zoltar oraz podj璚ia zobowi您a w trakcie Warty Stra積iczej o wschodzie s這鎍a.

Nie mnie istotne by造 wyk豉dy i zaj璚ia prowadzone zarówno przez specjalistów w metodyce starszoharcerskiej jak i do鈍iadczonych metodyków harcerskich (zaj璚ia prowadzili m. in. Naczelniczka Harcerek i Naczelnik Harcerzy).

Kurs odbywa si w murach austriackiego fortu obronnego Olszanica.

Kolejna cze嗆 Kursu b璠zie mia豉 miejsce w trakcie VI Eskapady Harcerstwa Starszego w Beskid S康ecki (19-21 pa寮ziernik 2012 r.), a nast瘼na  edycja Spektrum ju za rok w Warszawie. Tym razem zapraszamy na Kurs Prowadz帷ych Kr璕i Harcerstwa Starszego Spektrum – Niebieski w dniach 18-22 wrze郾ia 2013. Ch皻ni mog si ju zg豉sza!

Czuwaj!
phm. Marcin Wujczyk