Pryzma 2012 - podsumowanie I zlotu zuchmistrz闚!

Pi徠ek, 7 wrze郾ia 2012

Pryzma 2012 - podsumowanie I zlotu zuchmistrz闚!

12 wodzów obarczonych plecakami w璠ruje szlakiem. W okolicznych dolinach jeszcze mg豉 spowija domostwa - schodzimy z gór, to ostatni dzie Pryzmy 2012 - pierwszego m瘰kiego zlotu wodzów zuchowych.

Za nami:

• ob豉skawienie koni
  • s逝瘺a w 字odowiskowym Domu Samopomocy "Chatka" w Nowym Targu
  • nauka u篡wania kosy
  • kolejne rekordy na 軼iance
  • eksploracja terenu w masywie Turbacza i Kud這nia

Przed nami:

• 30 kilometrów kajakiem po Wi郵e, a do Krakowa, gdzie do陰czymy do XVI Zlotu Zuchmistrzowskiego "Klechda"

Zmagania

Wtorek 21.08.2012

Wodzowie zje盥瘸li si z ca貫j Polski, by spotka si o godzinie 22.00 przy harcerskiej chacie na Bene pod Turbaczem. Na miejscu, najpierw przy tostach przygotowanych przez Radka Pindora, pó幡iej przy wspólnym ognisku nast徙i podzia na grupy sk豉daj帷e si z 4 wodzów i 1 opiekuna. Dodatkowo omówiono system punktacji i mechanizm gry.

Noc w namiotach i hamakach

字oda 22.08.2012

Pobudka o 6.15, apel, 郾iadanie i start Pryzmy - jedna z grup rusza na po逝dnie do Nowego Targu i υpusznej ob豉skawi konie, bi rekordy na 軼iance i na s逝瘺. Po drodze realizuj tak瞠 zadania miejskie w υpusznej i Nowym Targu. Drugi zespó p璠zi do gospodarstwa pana Ogiela do鈍iadczy pracy na wsi. W drugiej cz窷ci dnia b璠 stara si zdoby jak najwi璚ej wyznaczonych punktów terenowych. Przy ka盥ym z nich, zespó ma za zadanie wykona niestandardowe zdj璚ie - takie, które zas逝篡 na dodatkowe pryzmaty.

Wieczorem burza zastaje patrole w terenie. Bezdecyzyjne Parówki po pe軟ej grozy chwili sp璠zonej w wiacie decyduj si na nocleg w lesie, Eskadra P這mieni dobiegaj w strugach deszczu do schroniska pod Turbaczem, gdzie okupuj pod這g.

Czwartek 23.08.2012

Dalszy ci庵 zmaga - tym razem zamiana stron. Bezdecyzyjne Parówki (nazwa pochodzi od sposobu wspólnego podejmowania decyzji) tym razem atakuj pó軟oc. Eskadra ruszaja na po逝dnie. Ten dzie przejdzie do historii ze wzgl璠u na dwa wydarzenia:

• pan Ogiel w ostatniej chwili odwo逝je zadania w polu (Pawrówki by造 ju u podnó瘸 góry). Gospodarz pociesza ich jednak przez telefon: "Niestety wszystko mokre, ale u mnie macie zaliczony punkt - zróbcie sobie zdj璚ie przy moich snopkach"
  • Szymon Sacher pokonuje najtrudniejsz tras na 軼iance w Nowym Targu w 12 sekund bij帷 na g這w rekord poprzedniej grupy.

Ponowne spotkanie na Bene i wspólne ognisko podsumowuj帷e dotychczasow rywalizacj. Dzi瘯i niestandardowym zdj璚iom na prowadzenie wysuwaj si Bezdecyzyjne Parówki. Kolejny nocleg w warunkach polowych umacnia ich na prowadzeniu.

Pi徠ek 24.08.2012

Poranny apel, zej軼ie z gór i transport nad Wis喚. Tam Bezdecyzyjne Parówki ruszaj pierwsze na wod - z przewag 15 minut. Jak si pó幡iej oka瞠 - te minuty s nie do nadrobienia na rzece.

Postój po 3 godzinach drogi przy 郵uzie za Ty鎍em. Ju teraz wiadomo, 瞠 Parówkom nikt nie wydrze zwyci瘰twa. Postanawiamy zako鎍zy rywalizacj i zwartym szykiem przep造n望 ostatnie 10 kilometrów do Krakowa. Jest moc.

20.00 - Kraków 20.40 - Nerwowe przebieranie w mundur pod Wawelem 21.03 - do陰czenie do kilku ostatnich taktów Krakowiaka ta鎍zonego przez uczestników XVI Zlotu Zuchmistrzowskiego "Klechda" na Rynku Gównym.

Epilog

Pryzm 2012 oficjalnie ko鎍zy rozdanie nagród Bezdecyzyjnym Parówkom na apelu ko鎍z帷ym Klechd.

Nast瘼na Pryzma w 2013 roku.

Sk豉d Pryzmy

Opiekunowie grup:

• pwd Micha Narzelski (Mazowsze)
  • HO Tomasz ㄆkowicz (Pomorze)

Wodzowie:

• Maciej Oktaba (Dolny 奸御k)
  • Rados豉w Pindor (Pomorze)
  • Szymon Sacher (Bielsko-Bia豉)
  • Grzegorz Bielawski (ód)
  • Krzysztof Hasi雟ki (ód)
  • Pawe Gomu趾a (Dolny 奸御k)
  • Jakub Majnusz (Bielsko-Bia豉)