Obchody 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej i 安i皻a Wojska Polskiego rozpocz皻e.

字oda, 15 sierpnia 2012

Obchody 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej i 安i皻a Wojska Polskiego rozpocz皻e.
15 sierpnia to dzie szczególnie wa積y dla Polaków. Tego dnia przypada rocznica s造nnej Bitwy Warszawskiej, któr nazwano pó幡iej "Cudem nad Wis陰" - toczonej w sierpniowe dni 1920 roku, w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Mia豉 ona decyduj帷y wp造w na zachowanie przez Polsk niepodleg這軼i przekre郵aj帷 jednocze郾ie plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europ Zachodni. Na pami徠k tego wydarzenia 15 sierpnia w naszym kraju obchodzone jest 安i皻o Wojska Polskiego. W roku liturgicznym, 15 sierpnia przypada 安i皻o Wniebowzi璚ia Naj鈍i皻szej Maryi Panny (znane równie jako Matki Boskiej Zielnej), które upami皻nia zako鎍zenie swojego ziemskiego 篡cia przez Naj鈍i皻sz Maryj Pann, która zosta豉 z cia貫m i dusz wzi皻a do wiecznej chwa造.

Druhowie! Liczymy na to, 瞠 bez wzgl璠u gdzie si znajdujecie b璠ziecie tego dnia szczególnie pami皻a o tym, 瞠 jako harcerze chcemy pe軟i s逝瘺 Bogu, bli幡im i Ojczy幡ie. 15 sierpnia jest dniem, który daje nam wiele okazji maj帷ych nam to przypomina.

Pa雟twowe uroczysto軼i centralne rozpocz窸y si ju 14 sierpnia na Pow您kowskim Cmentarzu, gdzie pod pomnikiem "Poleg造m" w 1920r. odby si Apel Pami璚i po陰czony z zapaleniem zniczy na mogi豉ch 穎軟ierzy poleg造ch w latach 1919 – 1920 oraz z這瞠niem wie鎍ów i wi您anek przed pomnikiem. W uroczysto軼i uczestniczy Naczelnik Organizacji Harcerzy.

W dniu 鈍i皻a, 15 sierpnia w Warszawie przedstawiciele W豉dz Naczelnych Zwi您ku Harcerstwa Rzeczypospolitej (w tym nasz Naczelnik) wezm udzia w obchodach centralnych wraz z dru篡nami reprezentacyjnymi - Organizacj Harcerzy reprezentowa b璠zie reprezentacja dwóch dru篡n wywodz帷ych si z Dru篡ny Rzeczypospolitej-  25 Wejherowskiej Dru篡ny Harcerzy "Spartanie" im. Paw豉 Szefki (Dru篡na Rzeczypospolitej w roku 2011/2012) oraz 30 Wejherowskiej Dru篡ny Harcerzy "Parasol".