Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
Główna Kwatera Harcerzy

Ostatni Świadkowie

25 maja Prezydent RP został Protektorem Ruchu Harcerskiego w Polsce i poza granicami kraju!

Poniedziałek, 28 maja 2012

W dniu 25 maja 2012 r. odbyła się w Belwederze uroczystość przyjęcia Protektoratu nad polskim harcerstwem przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Z ramienia Głównej Kwatery Harcerzy obecni byli: hm. Sebastian Grochala - Naczelnik Harcerzy, hm. Adam Kralisz - wicenaczelnik i hm. Maciej Sady - skarbnik GKH-y pełniący funkcję fotoreportera z ramienia ZHR.

Uroczystość rozpoczęła się od apelu, przemówienia Głowy Państwa oraz wręczenia pamiątek organizacjom harcerskim z tej okazji. Następnie w sympatycznej i ciepłej atmosferze odbyło się ognisko z gawędą Prezydenta. Po ognisku nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek w ogrodach Belwederu. Spotkanie poza głównym przesłaniem, jakim było objęcie patronatu Prezydenta, było również okazją na uświadomienie sobie jak wiele znanych osób na czele z parą prezydencką ma swoje korzenie w ruchu harcerskim, co przekonuje, że stanowi on bardzo dobre przygotowanie do służby publicznej.

Autorem zdjęć jest hm. Maciej Sady / ZHR