Ob霩 w璠rowny Szlakiem Czarnej Brygady Genera豉 Maczka

Wtorek, 8 maja 2012

Ob霩 w璠rowny Szlakiem Czarnej Brygady Genera豉 Maczka

Celem obozu jest odwiedzenie miejsc zwi您anych ze szlakiem bojowym i tradycjami pierwszej polskiej jednostki pancernej w czasie II wojny 鈍iatowej. Jeste鄉y w trakcie nawi您ywania kontaktu z ostatnimi 篡j帷ymi weteranami – w tym celu wspó逍racujemy z p. pp趾 S豉womirem Go這t który prowadzi takie poszukiwania na zlecenie MON. Nawi您ali鄉y  równie kontakt z Beskidzkim Stowarzyszeniem Maczkowców oraz ko豉mi SPK w Edynburgu-Kirkcaldy (gdzie mamy ju umówione wst瘼nie spotkanie z ostatnim 篡j帷ym w Szkocji zo軟ierzem 1 DP i z córk Genera豉) i w Londynie.

Zamierzamy zacz望 nasz akcj od spotkania przedobozowego z kombatantami na jednym z  pól bitew z Kampanii Wrze郾iowej (Wysoka-Jordanów lub Kasina Wielka).

Sam obóz, zg這szony w Okr璕u Ma這polskim, planowany jest 4-25 VIII. Mia豚y zacz望 si od wizyty w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w 安i皻oszowie, nast瘼nie przelot do Edynburga (zwiedzanie, kontakt z Poloni, wizyta w Barony Castle gdzie znajdowa si sztab Dywizji), nast瘼nie szlakiem przez York (zwiedzanie katedry), Huddersfield (krajobraz industrialny, Torfowiska Blackmoor, spotkanie z 2 pokoleniami Polonii), wizyt w bazie zuchowej ZHP p.g. K w Newark (nawi您any kontakt z Dh Ma鎥owskim), Londyn (zwiedzanie, spotkanie z kombatantami – Instytut Sikorskiego, POSK), Gabinet Wojenny Churchilla, Imperial Museum of War; Hastings (spotkanie z zaprzyja幡ionym 鈔odowiskiem 6 Hastings Blacklands Scout Group, zwiedzanie pola bitwy 1066), pokonanie Kana逝 i spotkanie o 鈍icie na Pla篡 Desantu – Breda (polski cmentarz wojenny) – Pary, powrót autobusem. Mamy patronat mediów polskich w UK.

Obóz adresowany jest do w璠rowników/czek, instruktorów/ek i patroli harcerzy ZZ (15+).

Poniewa w Krakowie nie zebrali鄉y wystarczaj帷ej ilo軼i ch皻nych, chcieliby鄉y zaprosi do udzia逝 w obozie dru篡ny i patrole w璠rownicze z innych Chor庵wi.

Ch皻nie udzielimy wszelkich dodatkowych informacji i odpowiemy na szczegó這we pytania.
Ze wzgl璠u na obowi您uj帷e terminy zatwierdzania dokumentacji i kadry w Okr璕u zale篡 nam na pilnym odzewie, tak aby鄉y wiedzieli na kogo mo瞠my liczy.

Kontakt :

p/o komendanta obozu