30. Jubileuszowe Puszcza雟kie Harce

字oda, 25 kwietnia 2012

30. Jubileuszowe Puszcza雟kie Harce

Druhny i Druhowie!

Zbli瘸 si maj, wi璚 tradycj lat minionych zapraszam Was na 30. Jubileuszowe Puszcza雟kie Harce – Ogólnopolski Zlot Zast瘼ów Harcerskich i Patroli W璠rowniczych, który odb璠zie si w dniach 25-27 maja 2012 roku w Pionkach, w Puszczy Kozienickiej.

Historia harców zacz窸a si 30 lat temu, kiedy po raz pierwszy do Pionek przyjecha造 zast瘼y harcerskie by w atmosferze braterstwa rywalizowa o trofeum przechodnie harców – Puszcza雟ki Proporzec. Wówczas by造 to harce jednodniowe, ale od tego spotkania wszystko si zacz窸o.

Dzisiaj harce to ju tradycja na sta貫 wpisana w kalendarium wielu 鈔odowisk harcerskich w Polsce. Przez 30 lat zmienia造 si zast瘼y, trasy puszcza雟kie, pojawia造 si nowe dru篡ny, go軼ili鄉y w豉dze harcerskie kolejnych kadencji i w ró積ych miejscach w Puszczy rozbijali鄉y miasteczko zlotowe. Na Puszcza雟kim Proporcu pojawiaj si ci庵le nowe wyhaftowane nazwy zast瘼ów – zwyci瞛ców. Nie zmieni豉 si natomiast nigdy idea harców – braterskie spotkanie zast瘼ów harcerskich z ró積ych 鈔odowisk, szukanie przyjació, nawi您ywanie kontaktów – rywalizacja o Proporzec zawsze by豉 tylko pretekstem do spotkania.

Druhno Dru篡nowa/Druhu Dru篡nowy!

Zach耩 swoje zast瘼y do przyjazdu na harce. Pozwól im sprawdzi si w terenie. Przyjed z nimi by zobaczy jak potrafi w praktyce zastosowa techniki harcerskie, jak nawi您uj kontakty. Na harcach mo瞠sz dostrzec efekty swojej ca這rocznej pracy!

Druhno Zast瘼owa! Druhu Zast瘼owy!

To dla Was i Waszego zast瘼u przygotowujemy puszcza雟kie trasy, By軼ie mogli zmierzy si z harcersk przygod. Wszak coraz rzadziej wychodzimy w teren, do lasu. Na harcach nie zabraknie ognisk niezakóconych d德i瘯iem komórki, wspólnego radosnego 酥iewu, okazji do poznania przyjació i biwakowania na 這nie natury.

A kiedy po kilkudniowych zmaganiach w sercu Puszczy Kozienickiej zaga郾ie ostatnia iskra harcerskiej watry, niech nie zga郾ie ona w Waszych sercach, napawa je rado軼i, przyja幡i i dodaje nowych si do podejmowania coraz trudniejszych harcerskich wyzwa.

Na ka盥 i ka盥ego z Was b璠 czeka豉 z wielk rado軼i.

Komendantka 30.Jubileuszowych Puszcza雟kich Harców

hm. Agata Wyro郵ak HR

Wi璚ej informacji na:    www.puszczanskieharce.zhr.pl

Aktualni Zdobywcy Puszcza雟kiego Proporca