12h/Chor庵iew

Druhowie!

Pe軟i帷 swoje instruktorskie zadania bardzo cz瘰to nie znajdujemy czasu na to, aby na chwil si zatrzyma, rozejrze dooko豉 i zastanowi nad szerszym znaczeniem naszej instruktorskiej s逝瘺y. Szerszej, bo cho pe軟imy funkcj dru篡nowego, szczepowego, hufcowego, komendanta chor庵wi czy zasiadamy w jakim ciele kolegialnym ka盥y z nas oddzia逝je na Organizacj Harcerzy w pewien specyficzny i charakterystyczny dla swojej funkcji sposób.

Pe軟i帷 s逝瘺 na poziomie ogólnopolskim obserwujemy Wasze dzia豉nia, cz瘰to staramy si Was wspiera, inspirowa i motywowa, ale równie pomaga Wam realizowa Wasze zadania i rozwi您ywa problemy z którymi si do nas zwracacie. W tej kadencji postanowili鄉y podj望 si przeprowadzenia projektu polegaj帷ego na wspólnym spotkaniu. Chcemy w gronie przedstawicieli wszystkich wydziaów Gównej Kwatery spotka si z instruktorami wszystkich chor庵wi, aby rozmawia z Wami o sytuacji Organizacji Harcerzy przez pryzmat sytuacji Waszej chor庵wi, Waszych 鈔odowisk.

Zak豉damy, 瞠 wspólne sp璠zenie kilku godzin pozwoli nam na wymian wielu cennych uwag. Na wzajemne poznanie, poprawienie b康 zawi您anie znajomo軼i. Prze豉manie barier i lepsze poznanie przy鈍iecaj帷ych nam idei.

W zwi您ku z powy窺zym zapraszam ka盥ego z Was, drodzy instruktorzy do wspólnego spotkania. Terminarz spotka znajdziecie na stronie: www.harcerze.zhr.pl/spotkanie12h. Nasze spotkanie poprzedzone b璠zie spotkaniem z cz這nkami Komendy Waszej Chor庵wi podczas której spróbujemy dokona wspólnie omówienia i analizy sytuacji Waszej Chor庵wi.

Od prezentacji wyników tej analizy rozpoczniemy z kolei nasze wspólne spotkanie. Nast瘼nie wspólnie postaramy si zastanowi, czy przedstawiona przez nas analiza jest w豉軼iwa. Kolejne punkty programu naszego spotkania dotyczy b璠 Programu Organizacji Harcerzy zawieraj帷ego si w s這wach "Wychowujemy odpowiedzialnych m篹czyzn gotowych do podejmowania wyzwa!" oraz drogi rozwoju harcerza ZHR.

Nast瘼nie, podzieleni na zespo造 zadaniowe spotkamy si, aby rozmawia w gronie zuchmistrzów, dru篡nowych harcerzy, dru篡nowych w璠rowników, harcerzy starszych, kszta販eniowców i instruktorów starszyzny o sytuacji i wyzwaniach stoj帷ych przed poszczególnymi poziomami metodycznymi. Dowiecie si co planujemy jako Gówna Kwatera, ale równie b璠ziecie mieli mo磧iwo嗆 zg這szenia nam swoich propozycji i uwag. Organizacja Harcerzy to nasza wspólnota, wi璚 zapraszamy Was do tego, aby軼ie jako instruktorzy dzielili si z nami swoimi przemy郵eniami, refleksjami. Liczymy, 瞠 znajdziemy w鈔ód Was osoby ch皻ne do podj璚ia si wspó逍racy z nami!

Bardzo zale篡 nam na tym, aby軼ie pokazali nam miejsce, w którym dzia豉cie. Przedstawili Wasz Chor庵iew, Wasz wspólnot. Bardzo jeste鄉y ciekawi Waszej specyfiki, elementów z których jeste軼ie szczególnie dumni, tego czym chcecie si z nami podzieli.

Spotkanie b璠zie równie okazj do rozmów, dyskusji i zadawania pyta, które Was dr璚z. Bardzo zale篡 nam na tym, aby owoce spotka i naszej podró篡 po Organizacji Harcerzy ZHR by造 jak najwi瘯sze - wobec tego liczymy na Wasz obecno嗆 i zaanga穎wanie.

Je郵i macie jakie pytania, które chcieliby軼ie do nas skierowa - wykorzystajcie specjalnie na t okoliczno嗆 przygotowan ankiet. Znajdziecie j tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1b8IoKJnosguN77fzSE_lbyl4KWcR1soCT3Fjl9TB3qg/viewform

Szczegó這we informacje dotycz帷e miejsca naszych spotka b璠ziemy przekazywali drog s逝瘺ow.

Znajdziecie je równie na stronie www.harcerze.zhr.pl/spotkanie12h

Z harcerskim pozdrowieniem