Duszpasterstwo harcerskie

Duszpasterstwem w ca貫j Organizacji kieruje Kapelan Naczelny ks. hm. Robert Mogie趾a HR (archidiecezja gda雟ka). Szczególna opieka nad duszpasterstwem zuchów, harcerzy, w璠rowników, harcerzy starszych oraz instruktorów zosta豉 powierzona kapelanowi Organizacji Harcerzy o. phm. Piotrowi K瘼ie HR (SDB).

Jako kapelan OHy ks. Piotr odpowiada za:

• rozwój duchowy: zuchów, harcerzy, w璠rowników, harcerzy starszych i instruktorów, przez wspieranie kapelanów ich miejsca zamieszkania w dzia豉lno軼i duszpasterskiej oraz na poziomie GKy;
  • rozwój duchowy instruktorów Gównej Kwatery oraz Komendantów Chor庵wi;
  • kontakt i wspó責zia豉nie z Kapelanem Naczelnym w zakresie realizowania ustanowionego przez niego planu duszpasterskiego;
  • za wspó逍rac GK ze 鈔odowiskiem kapela雟kim i przep造w wzajemnych informacji;
  • za wspó逍rac GK z szefem Harcerskich Kr璕ów Kleryckich;
  • delegowanie kapelanów do dzia豉 harcerskich organizowanych pod auspicjami GKy, w porozumieniu z bezpo鈔ednimi ich organizatorami;
  • w豉sne u鈍iecenie.

Duszpasterze odpowiedzialni za rozwój duchowy harcerek i harcerzy w poszczególnych okr璕ach:

• dolno郵御ki - ks. Piotr Jurzyk;
  • górno郵御ki - ks. hm. Adam Leszczy雟ki HR;
  • kujawsko-pomorski – ks. pwd. ㄆkasz Póciennik HO;
  • lubelski - ks. Miros豉w Matuszny HO;
  • ódzki – ks. Jan Czekalski;
  • ma這polski –: o. Jacek Siepsiak (SJ);
  • mazowiecki – ks. phm. Rados豉w Jurewicz;
  • podkarpacki - ks. pwd. Marek Duda HO;
  • pomorski - ks. pwd. Dariusz Skrzypkowski;
  • pó軟ocno-zachodni – ks. hm. Tomasz Ko軼ielny HR (SDB);
  • wielkopolski - ks. phm. Marek Ja雟ki HO.

W sprawach duszpasterskich, poszukiwaniach kontaktu z duszpasterzami w okr璕ach nale篡 kierowa si do kapelana organizacji harcerzy ks. Piotra K瘼y.